Wolnostojące urządzenia grzewcze opalane drewnem cieszą się od lat niesłabnącą popularnością. Wydajność, łatwość ich instalacji oraz szeroka oferta modeli niewątpliwie przyczyniają się do tego sukcesu.

Piec wolnostojący doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie jego głównym zadaniem będzie ogrzanie pomieszczenia w którym jest zamontowany. Piec nie wymaga dodatkowej zabudowy, można ustawić go w dowolnym miejscu, jedynym warunkiem jest doprowadzenie podłączenia kominowego. W naszej ofercie znajdziecie wybór modeli o zróżnicowanych mocach, co pozwoli na dobór odpowiedniego do potrzeb urządzenia.

W przypadku pieców wolnostojących materiał wykonania ma szczególne znaczenie. Wpływa nie tylko na stylistykę urządzenia, ale i jego funkcjonalność. Właściwości materiału wpływają na szybkość oddawania ciepła do pomieszczenia oraz czas w jakim piec jest w stanie zgromadzone ciepło oddawać.

Piece kominkowe podzielić możemy biorąc pod uwagę sposób wykonania:

– piece żeliwne –  Tradycyjne w formie, doskonale odnajdą się we wnętrzach w stylu rustykalnym, angielskim lub klasycznym. Masywne, ozdobne odlewy doskonale akumulują ciepło. Choć żeliwo to materiał, który wolniej się nagrzewa, to dłużej oddaje ciepło. Dzięki temu pozwala na mniejsze zużycie opału i jest bardziej wydajny.

– piece stalowe – Ich proste kształty sprawią, że będą stanowiły ciekawy element nowoczesnych wnętrz, podkreślając ich charakter. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym wyróżniają się wysoką sprawnością oraz efektywnością. W nowoczesnych piecach kominkowych komorę spalania wykłada się specjalnym materiałem akumulującym ciepło, co bezpośrednio wpływa na efektywność spalania.

– piece kaflowe – Przed laty kojarzyły się głównie z kuchnią babci, dziś dzięki nowoczesnej formie doskonale odnajdują się również w nowoczesnych wnętrzach. Kafle kumulują ciepło, oddając je do pomieszczenia jeszcze długi czas po wygaśnięciu ognia. Do ich budowy wykorzystuje się wyłącznie wysokiej jakości materiały dobrze przewodzące ciepło, które zapewniają maksymalną efektywność spalania oraz minimalny wpływ na środowisko